۱۵۰۰ مهاجر افغان به شمول زنان، کهن سالان، کودکان و بیماران در پاکستان زندانی اند
۱۵۰۰ مهاجر افغان به شمول زنان، کهن سالان، کودکان و بیماران در پاکستان زندانی اند

سفارت افغانستان در اسلام آباد که زیر اداره طالبان فعالیت دارد، خبر داده است که ۱۵۰۰ مهاجر افغان به شمول زنان، کهن سالان، کودکان و بیماران در پاکستان زندانی اند.

سفارت افغانستان در اسلام آباد که در اختیار اداره طالبان است، نا وقت روز یکشنبه در رشته توییتی اعلام کرده است که صد ها مهاجر افغان در پاکستان زندانی اند.

پولیس پاکستان صدها شهروندان افغانستان را به علت نداشتن مدرک قانونی گرفتار و زندانی کرده است.

این سفارت نگاشته است که از میان دو هزار مهاجر افغان که در پاکستان بازداشت و زندانی شده اند، تاکنون ۵۰۰ تن آنان رها شده اند، اما ۱۵۰۰ تن دیگر آنان به شمول زنان، کودکان، کهن سالان و بیماران در زندان اند.

در بخشی از این پیام توییتری سفارت آمده است که آنان از چندی به اینسو برای حل مشکل شهروندان افغانستان در شهر کراچی ایالت سند پاکستان، چندین بار با مقام های وزارت های امور خارجه، مهاجرین و مقام های پولیس شهر کراچی دیدار و گفتگو کرده اند اما تاکنون در این باره اقدامی نشده است. پاکستان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

پس از تصرف قدرت توسط طالبان در ماه آگست سال گذشته، ده ها هزار افغان به شمول کارمندان موسسات خارجی به منظور حفظ جان شان به کشور پاکستان متواری شدند، اما با گذشت چند ماه و بی اعتبار شدن اسناد اقامت شان در آن کشور حالا با مشکلات عدیده ای روبرو اند.

بر بربنیاد آمار کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، از ماه جنوری ۲۰۲۱ تا ماه جون سال روان میلادی، بیش از ۲۵۰ هزار افغان به پاکستان مهاجرت کرده اند.

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله دری


 

در همین زمینه