جسد یک نوزاد در سواحل لسبوس پیدا شد. عکس: پکچرالیانس
جسد یک نوزاد در سواحل لسبوس پیدا شد. عکس: پکچرالیانس

مقامات یونان روز چهارشنبه اعلام کردند که گارد ساحلی جسد یک کودک را در سواحل جنوبی جزیره لسبوس پیدا کرد. این منطقه یکی از مسیرهای اصلی ورود مهاجران از ترکیه به اروپا محسوب می‌شود.

بر اساس خبرگزاری فرانسه، نیروی دریایی یونان در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که جسد یک کودک در جزیره اگیوس ارموگینس پیدا شده و سپس به بیمارستان لسبوس منتقل شده است.

در این بیانیه آمده است که در نهم دسامبر ۴۵ مهاجر از دریا در نزدیک همین جزیره نجات یافتند. در این رویداد یک زن از بازمانده گان از گم شدن فرزندش در آب خبر داد.

مرتبط: غرق شدن یک پناهجو در دریای اژه و نجات چند تن دیگر

تنها چند روز پیش از این حادثه جسد یک نوزاد دو ماهه نیز در همین منطقه پیدا شد. در این حادثه که روز جمعه هفته گذشته رخ داد، حدود ۳۲ مهاجر از کشورهای آفریقایی که در یک قایق سوار بودند، توسط نیروی دریایی یونان نجات یافتند.

مهاجرانی که از جنگ و فقر فرار می‌کنند تلاش دارند تا از دریای اژه بین یونان و ترکیه عبور کرده و به کشورهای اروپایی برسند.

در همین مورد: صدها مهاجر در سواحل جزیره کرت نجات یافتند

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از ابتدای سال جاری تا اکنون ۳۶۸ تن در راه رسیدن ازترکیه به یونان جان خود را از دست داده و یا مفقود شده اند. این در حالی است که سال گذشته در مجموع ۱۱۱ تن در این مسیر جان خود را از دست دادند. 

در همین زمینه