ژاندارمری فرانسه. عکس: کریتیف کمون
ژاندارمری فرانسه. عکس: کریتیف کمون

٣٣ مهاجر روز جمعه در یک کامیون در شهر آوونسون در نزدیک کوه های آلپ پیدا شدند. این افراد شامل مهاجران افغان، پاکستانی و هندی هستند که به گونه غیرقانونی وارد فرانسه شده و پس از بررسی پلیس در محدودیت اداری قرار گرفتند. به گفته مقامات، راننده کامیون فرار کرده است.

مقامات فرانسه به نقل از رسانه های مختلف روز شنبه گفتند که ژاندارم ها ٣٣ مهاجر را که در داخل یک کامیون پنهان شده بودند به روز جمعه ٣٠ دسامبر در شهر آوونسون بازداشت کردند.

به گزارش رسانه بی اف ام آلپ پرفکتور آلپ می‌گوید مهاجران پیدا شده در این کامیون، عمدتا شهروندان افغانستان، پاکستان و برخی هندی هستند. به گفته این منبع، احتمالاً همه مهاجران بدون مدرک بوده و در وضعیت غیرقانونی قرار دارند.

گفته شده که راننده کامیون پیش از رسیدن ژاندارم ها فرار نموده و تحت تعقیب پلیس قرار دارد. از سوی دیگر، تحقیقات مقدماتی در مورد ورود، اقامت و عبور اتباع خارجی در شرایط غیرقانونی آغاز شده است.

در همین حال، روز جمعه گذشته یک سرپناه در شهر شورژ در یک دهکده راه اندازی شد که این مهاجران در آن جا داده شدند. این محل از سوی شهرداری افتتاح شد و مدیریت نظارت آن را صلیب سرخ به عهده دارد.

بر اساس اطلاعاتی که توسط رسانه فرانس٣ نشر شد، همه مهاجران پس از بازرسی پرفکتور در "محدودیت اداری" قرار گرفتند.

مرتبط: فرانسه تدابیر امنیتی در مرز با ایتالیا را افزایش داد

در فرانسه "محدودیت اداری" یک رویه قانونی است که شامل بررسی اینکه آیا شخص خارجی حق اقامت در خاک فرانسه را دارد یا خیر، می‌شود. این قانون به پلیس یا ژاندارمری اجازه می‌دهد تا فردی خارجی را که نمی‌تواند اجازه اقامت یا پناهندگی دهد و یا درخواست اقامت او رد شده است، بازداشت کند. بر اساس آن، سپس شخص در بازداشت‌گاه قرار گرفته و اخراج می‌شود.

صبح روز شنبه، این مهاجران مجبور شدند مرکز "شورژ" را ترک کنند. نمایندگی صلیب سرخ گفت: «حضور آنها در این مرکز منوط به ترک قلمرو فرانسه بود.»

بسیاری از مهاجران از جمله افغان ها از کوه های آلپ عبور می‌کنند و از ایتالیا به فرانسه می‌رسند. مهاجران زیادی در این جاده خطرناک کوهستانی جان خود را از دست داده اند.

 

در همین زمینه