یک گارد ساحلی ترکیه به قایق مملو از مهاجران نگاه می کند.  عکس: پکچرالیانس
یک گارد ساحلی ترکیه به قایق مملو از مهاجران نگاه می کند. عکس: پکچرالیانس

مقامات ترکیه می‌گویند نیرو های دریایی این کشور ١٣۴ مهاجر را که توسط نیروهای یونانی عقب رانده شده بودند، در دریای اژه نجات دادند. به گفته این منبع ٦٩ مهاجر غیرقانونی در ولایت های موغلا و ازمیر بازداشت شدند.

به گزارش رسانه انادولو نیروهای دریایی ترکیه ١٣۴ مهاجر غیرقانونی را که توسط یونان به داخل آب های ترکیه رانده شده بودند، نجات دادند. به گفته مقامات ترکیه، ٦٩ مهاجر غیرقانونی که قصد عبور از ولایات ازمیر و موغلا را داشتند، از سوی پلیس بازداشت شدند.

فرماندهی گارد ساحلی ترکیه اعلام کرد که تیم های آنها ٣۲ شهروند خارجی را که قصد عبور غیرقانونی با قایق های لاستیکی را داشتند بازداشت کردند. در همین حال، نیروهای دریایی ١٦ مهاجر غیرقانونی را در منطقه بدروم در جنوب غربی ولایت موغلا که از سوی نیرو های یونان به داخل آب های ترکیه رانده شده بودند، نجات دادند.

مرتبط: نجات ۸۱ مهاجر توسط گارد ساحلی ترکیه در آب های اژه

در یک عملیه جداگانه، پنج مهاجر غیرقانونی که در یک قایق لاستیکی سوار بودند در نزدیک ولایت موغلا نجات داده شدند. به گفته مقامات ترکیه، آنها نیز توسط نیروهای یونانی عقب رانده شده بودند.

در همین حال، ١١٣ مهاجر که به گونه غیرقانونی توسط مقامات یونان به داخل آب های ترکیه رانده شده بودند، نجات یافتند و ٣٧ تن در غرب ولایت ازمیر بازداشت شدند.

مهاجران سپس به اداره مهاجرت محل منتقل شدند.

ترکیه همواره یونان را به عقب راندن غیر قانونی قایق های مهاجران متهم می‌کند اما یونان این اتهامات را همواره رد کرده است.

ترکیه یک نقطه ترانزیت کلیدی برای مهاجرانی است که می‌خواهند به اروپا برای شروع یک زندگی جدید بروند. این مهاجران به ویژه آنهایی هستند که از جنگ، آزار و شکنجه فرار می‌کنند.

به گفته مقامات، ترکیه حدود ۳،۷ میلیون مهاجر از سوریه و ۱۰۰ ها هزار مهاجر از کشورهای دیگر را به خود جا داده است.

 

در همین زمینه