پولیس فرانسه. عکس: رویترز
پولیس فرانسه. عکس: رویترز

از میان ۲۹ پناهجوی هندی که به تاریخ ۵ جنوری از یک کامیون در بزرگراه ای-۶ شهر مارسی فرانسه کشف و دستگیر شده بودند، پس از بررسی‌های مقامات، ۲۴ تن از آن‌ها برگۀ ترک خاک فرانسه (OQTF) را دریافت کردند.

این مهاجران که هفتۀ گذشته توسط مأموران گمرک از یک کامیون ثبت شده در ایتالیا کشف و دستگیر شده بودند، همه در سالم هستند و اما راننده‌های کامیون بالافاصله به جنگل‌های کنار جاده فرار کرده و ناپدید هستند.

در همین حال، فرانس بلو می‌گوید: تمامی مهاجران پیدا شده در این کامیون مردانی هستند که «فرانسوی یا انگلیسی صحبت نمی‌کنند و خود را شهروند هند معرفی می‌کنند.» همچنان افزوده است که «همۀ این پناهجویان در سلامت کامل» هستند.

گفته شده است که پناهجویان هم‌اکنون در یک مرکز رسیدگی به پناهجویان در کوت-دوور در حال آمادگی به بازگشت هستند، اما ۵ تن از آن‌ها که پس از دستگیری بالافاصله درخواست پناهندگی داده‌اند، الی اعلام نتیجۀ بررسی درخواست‌های پناهندگی شان در فرانسه باقی خواهند ماند.

بیشتر بخوانید: کاله: یک مهاجر در اثر برخورد با قطار جان خود را از دست داد، به گفتۀ شاهدان این رویداد خودکشی بوده است

پولیس می‌گوید، تلاش‌ها برای دستگیری دو رانندۀ کامیون که فرار کرده‌اند جریان دارد و برای کشف موقعیت آن‌ها  از چرخ‌بال‌های نظامی نیز کمک گرفته‌اند.

پناهجویانی که برگۀ ترک خاک فرانسه را دریافت کرده‌اند طبق قانون در ظرف ۳۰ روز باید از قلمرو فرانسه خارج شوند. البته امکان تجدید نظرخواهی برای این پناهجویان وجود دارد و آن‌ها می‌توانند تا ۱۵ روز پس از دریافت برگۀ ترک خاک به دادگاه اداری مربوط درخواست تجدید نظرخواهی کنند. اللبته دادگاه اداری شش هفته فرصت دارد تا تصمیم بگیرد و می‌تواند برگۀ ترک خاک را تایید یا لغو کند.

بیشتر بخوانید: فرانسه: بیش از ۳۰ مهاجر در یک کامیون در منطقۀ کوه‌های آلپ پیدا شدند

 

در همین زمینه