عکس: پکچرالیانس
عکس: پکچرالیانس

روز گذشته، دادستانی فرانسه برای ۱۴ قاچاقچبر که شهروند سریلانکا هستند از ۶ ماه تا ۶ سال حکم زندان را درخواست کرد. محاکمه این افراد از ۹ جنوری سال جاری در شهر بووه فرانسه آغاز شد.

ژان پاسکال الرو، دادستان کل فرانسه سه شنبه ۱۷ جنوری به دادگاه بووه برای ۱۴ قاچاقبر سریلانکایی که در قاچاق مهاجران سهم داشتند، حکم شش سال زندان را پیشنهاد کرد. این قاچاقبران بین ۳۲ تا ۵۸ سال سن دارند. وی گفت: «۷ تن از این گروه از فرانسه اخراج شده و برای همیشه ممنوع الورود می‌شوند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۶ تن از این گروه در بازداشت به سر می‌برند، اما ۷ تن دیگر تحت کنترل قضایی هستند. یکی از آنها در بریتانیا زندگی می‌کند و در دادگاه استیناف درخواست تجدید نظر کرده است.

در همین زمینه: فرانسه: مردی به دلیل تهیه قایق برای قاچاق مهاجران به دادگاه معرفی شد

این افراد متهم به انتقال پناهجویان سریلانکایی و بنگلادیشی به فرانسه و بریتانیا از نوامبر ۲۰۱۹ تا اپریل ۲۰۲۱ هستند.

انتقال پول و اسناد جعلی

در ابتدا، آژانس مبارزه با مهاجرت غیرقانونی تحقیقاتی را در مورد زوجی که در منطقه مدون زندگی می‌کردند و گمان می رفت رهبری یک باند قاچاق را به عهده داشتند، آغاز کرده بود. پس از بررسی مشخص شد که این گروه در زمینه انتقال پول، ساخت ویزا و مدارک جعلی نیز فعالیت می‌کنند و سردسته آنها مغازه داری است که در منطقه "واز" در فرانسه زندگی می‌کند.

مرتبط: بریتانیا: یک تن در ارتباط با غرق شدن قایق مهاجران در کانال مانش بازداشت شد

او صلاحیت تصمیم گیری در مورد شرایط قاچاق، مسیرها، تعداد مهاجران و مسائل دیگر از این قبیل را داشت. برای این مغازه دار۶ سال زندان درخواست شده است. سه همکار او که در حومه پاریس زندگی می‌کنند، پناهنده سابق هستند. قرار است دادگاه روز پنجشنبه تصمیم خود را اعلام کند.

 

در همین زمینه