محکمه ایالتی برلین
محکمه ایالتی برلین

سارنوالی برلین خواهان مجازات حبس ابد برای دو برادری شده است که به صورت مشترک خواهر شان را به قتل رساندند. این دو برادر و خواهر شان سال‌ها قبل از افغانستان به آلمان مهاجرت کرده بودند.

انتونیا ارنست، سارنوال عمومی در برلین روز پنجشنبه در برابر محکمه ایالتی پایتخت گفت که این دو برادر به خاطر قتل مشترک خواهرشان مریم مجرم شناخته شده اند. سارنوال از این اقدام به عنوان قتل به دلایل سخیفانه یاد کرد.

ارنست در اظهارات مفصل توضیح داد که چطور این دو برادر ۲۷ و ۲۳ ساله می خواستند زندگی خواهرشان را تا حد امکان کنترول کنند. به گفته او، دو فرد متهم به خواهر شان دستور داده بودند که چادر بپوشد، پس از طلاق داشتن روابط جدید را برای او ممنوع کردند، تلفونش را جستجو می کردند، به قصد کنترول مرتب به او تیلفون می کردند و در آخر هفته از او می خواستند که برای شان غذا درست کند.

سارنوال ادامه داد که اگر خانم مقتول کاری می کرد که از نظر این دو برادر اشتباه بود، او را برخی اوقات لت و کوب می کردند.

سارنوالی در کیفرخواست نهایی که قرائت آن یک و نیم ساعت به طول انجامید، گفت که مریم ۳۴ ساله می خواست خود را «از این زندان» آزاد کند و به عنوان یک زن آزادانه زندگی کند. سارنوال ارنست گفت که او در این راستا یک رابطه عاشقانه جدید را آغاز کرده بود که «برابر بود با حکم مرگ اش.» او گفت که هر دو برادر می خواستند با قتل خواهرشان «او را مجازات کرده و از خانواده حذف کنند.»

براساس کیفرخواست، هر دو مرد، مریم را که مادر دو فرزند بود، به تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۲۱ به بهانه ای به اپارتمان یکی از دو برادر در ناحیه نوی کولن شهر برلین کشانده و بعد دهان و بینی او را با نوارچسب بسته و سپس او را با یک پارچه خفه کردند. افزون بر این کالبدشکافی نشان می دهد که آن ها گلوی او را نیز بریده بودند.

سارنوال توضیح داد که این دو برادر جسد خواهرشان را در یک بکس چرخ دار با تاکسی به یکی از ایستگاه های قطار در برلین برده و از آن جا با قطار به بایرن انتقال دادند. آن ها در آن جا این بکس را با موتر به نزدیکی محل سکونت فرد متهم ۲۷ ساله بردند تا در آن جا جسد را به خاک بسپارند. این بکس را دو برادر مدت کوتاهی قبل از ارتکاب قتل، به همراه خواهرشان خریده بودند.

متهم ۲۷ ساله در ماه سپتمبر سال گذشته یعنی چهار ماه پس از آغاز محاکمه برای نخستین بار درباره این قتل صحبت کرد و به آن اعتراف نمود. البته او گفت که به تنهایی این کار را انجام داده است.

سارنوالی روز پنجشنبه این ادعا را «یک دروغ» خواند و گفت که مدارک نشان داده که هر دو برادر این قتل را به صورت مشترک برنامه ریزی کرده و انجام داده اند. ویدیوهای ثبت شده در ایستگاه قطار برلین و گفته های شاهدان عینی این را ثابت می سازد.

آن ها چندین سال قبل از وقوع این رویدادها از افغانستان به آلمان مهاجرت کرده بودند. حکم نهایی محکمه قرار است به تاریخ ۹ فبروری اعلام شود.

 

در همین زمینه