عکس: پکچرالیانس
عکس: پکچرالیانس

دادگاه سالزبری در بریتانیا یک مهاجر افغان به نام لونگین عبدالرحیم زی را به اتهام قتل یک تن به حبس ابد محکوم کرد. لونگین متهم به قتل دو تن دیگر در صربستان است.

این مهاجر افغان به جرم قتل یک تن در بریتانیا از سوی دادگاه سالزبری به حبس ابد محکوم شد.

لونگین عبدالرحیم زی که به حداقل ۲۹ سال زندان محکوم شده است نیز متهم به قتل دو تن دیگر در صربستان بود اما توانست از این کشور فرار کند. بر اساس گزارش رسانه ها، او پس از ورود به بریتانیا خود را ۱۴ ساله معرفی کرد اما در واقع ۲۰ ساله است.

در همین مورد: برلین؛ محاکمه مردی که خانم‌اش را با ضربات چاقو به قتل رساند

عبدالرحیم زی در سال ۲۰۱۹ در ناروی درخواست پناهنده‌گی داد، اما درخواست وی در آنجا رد شد. او سپس در دسامبر سال گذشته به شهر دورست در بریتانیا رسید.

این مهاجر افغان، توماس رابرتز ۲۱ ساله را در مارچ سال ۲۰۲۲ در شهر بورنمنت بریتانیا به قتل رساند. پیش از این حادثه چندین بار به نیروهای امنیتی بریتانیا هشدار داده شده بود که عبدالرحیم زی چاقو به همراه دارد.

در جلسه دادگاه گفته شد که توماس رابرتز می‌خواست میان عبدالرحیم زی و دوستش که در حال درگیری بودند، میان جگری کند، اما توسط عبدالرحیم‌ زی با ضربات چاقو کشته شد.

در همین مورد: سه جوان افغان در اتریش به اتهام تجاوز و قتل محاکمه شدند

همزمان وزارت داخله بریتانیا گفته است که در حال بررسی است که چگونه این مهاجر افغان به بریتانیا آمده و جنایت خود را از پلیس مخفی کرده است.

پل دگدل، قاضی دادگاه سالزبری گفت که عبدالرحیم زی در ابتدا مخالفت را آغاز کرد و رابرتز و دوستش را تهدید نمود. در همین حال، عبدالرحیم زی به جرم خود اعتراف کرد و گفت که رابرتز را با چاقو زده است.

مرتبط: درخواست حبس ابد برای دو برادر به جرم قتل خواهر شان در برلین

در ۱۲ مارچ ۲۰۲۲، اختلاف بر سر یک موترسایکل بین جیمز مدوی و عبدالرحیم زی در منطقه اولد کرایست چارچ در بریتانیا رخ داد. توماس رابرتز می‌خواست بین این دو میان جیگری کند. او به عبدالرحیم زی سیلی زد، اما عبدالرحیم زی سپس دو ضربه چاقو به او زد و فرار کرد.

این مهاجر افغان نیز در صربستان به ۲۰ سال حبس غیابی محکوم شده است.

 

در همین زمینه