مهاجران در هالند در برابر مرکز ثبت نام . عکس: Vincent Jannink/ANP
مهاجران در هالند در برابر مرکز ثبت نام . عکس: Vincent Jannink/ANP

برای کاهش تعداد مهاجران در اروپا، هالند از کشورهایی مانند ایتالیا و یونان خواسته است تا روند ثبت نام افرادی را که به دنبال حفاظت در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا هستند، بهتر و سریع تر انجام دهند. هالند می‌خواهد که قوانین دوبلین باید به صورت جدی تطبیق گردد.

این کشور خواسته است تا قوانین دوبلین سریعاً تطبیق گردد. قوانین دوبلین آن است که بر اساس آن یکی از کشور های اتحادیه اروپا مسوول درخواست پناهندگی یک پناهجو است که فرد مهاجر برای نخستین بار در خاک آن داخل شده است.

کشورهایی مانند ایتالیا و یونان مدت هاست که متهم هستند اغلب به افرادی که به دنبال حمایت هستند اجازه می‌دهند به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بروند، هر چند خودشان در واقع مسوول هستند. آلمان، هالند، بلجیم، اتریش و سایر کشورها به اصطلاح از "مهاجرت ثانوی" شکایت دارند، زیرا این افزایش مهاجرت را در کشور های شان به وجود می‌آورد. این کشور ها علاوه براین، منطقه شنگن را در معرض خطر می‌بینند. معمولا در مرز های شنگن کنترول مرزی ثابت وجود ندارد.

مرتبط: هالند محدودیت الحاق اعضای خانواده ها را به حالت تعلیق درآورد

حکومت هالند از کمیسیون اتحادیه اروپا درخواست ارایه گزارش های منظم با توصیه هایی برای اجرای توافقنامه دوبلین را کرده است. علاوه بر این، این کمیسیون باید دو بار در سال گزارشی در مورد مهاجرت ثانویه در اتحادیه اروپا بنویسید. همچنین هالند از اتحادیه اروپا خواستار پول بیشتری برای حمایت از مرزهای خارجی و افزایش تلاش برای بیشتر و سریعتر کردن روند اخراج مهاجرانی که اجازه اقامت در اتحادیه اروپا را ندارند، گردیده است. بر اساس این منبع، کمیسیون اتحادیه اروپا باید پیشنهاداتی در موارد مانند سیاست تجاری، صدور ویزا و کمک های توسعه یی نماید که برای این منظور می‌توان از آن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: حکم محکمه هالند: وضعیت سکونت برای پناهجویان نامساعد است 

درباره چگونگی افزایش روند اخراج ها، وزرای کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهند امروز پنجشنبه در نشستی در استکهلم با هم مشورت کنند.

 

در همین زمینه