۷۰۰ تن در ایالت مکلنبورگ-فورپامرن آلمان در برابر ایجاد یک اقامتگاه پناهویان دست به اعتراض زدند، ۲۶ جنوری ۲۰۲۳.  عکس: پکچرالیانس
۷۰۰ تن در ایالت مکلنبورگ-فورپامرن آلمان در برابر ایجاد یک اقامتگاه پناهویان دست به اعتراض زدند، ۲۶ جنوری ۲۰۲۳. عکس: پکچرالیانس

در جریان تظاهرات اعتراضی علیه اسکان برنامه ریزی شده مهاجران در "ګریوینسمویلن" در ایالت مکلنبورگ-فورپامرن آلمان، شورش هایی رخ داد. گفته شده است که راست گرایان افراطی نیز در جمع اعتراض کنندگان بودند.

براساس گزارش پلیس اواخر روز پنجشنبه، بیش از ۷۰۰ تن به مناسبت یک جلسه فوق العاده شورای منطقه در مقابل ساختمان کنفرانس تجمع کردند تا در برابر اسکان مهاجران در منطقه "هوپال" تظاهرات کنند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، بخشی از اعتراض کنندگان قصد داشتند به ساختمان دسترسی پیدا کنند که با ممانعت و عقب راندن توسط ماموران پلیس مواجه شدند. پلیس از جانب اعتراض کنندگان در معرض تهاجم لفظی قرار گرفته بود. در اتاق جلسه نیز چندین بار توسط افراد ناشناس مواد آتش مشتعل شد. این حرکت اعتراضی ثبت شده و افسران پلیس در محل حضور داشتند. به اساس گزارش ها، شورای منطقه در پایان جلسه خود ساخت محل اسکان کانتینری برای پناهجویان را تصویب کرد.

بیشتر بخوانید: سازمان «پرو ازول»: کنترول پلیس در دریسدن نژادپرستانه است

پلیس که با حدود ۱۲۰ افسر در مقابل ساختمان کنفرانس مستقر شده بود، تحقیقات در مورد تخلفات جدی و تخلف از قانون تجمعات را آغاز کرده است. رسیدگی به تخلفات اداری به دلیل آتش بازی روی دست گرفته شده است. در نهایت گردهمایی توسط برگردان کننده آن به پایان رسید. در همین حال، گروه جوانان سبز مکلنبورگ- فورپامرن از حمله افراط گرایان راست صحبت کرده اند. در بیانیه ای این گروه آمده است: «شعارهای نژادپرستانه، مشعل ها و تلاش برای هجوم به اتاق جلسه هیچ ربطی به اعتراض مشروع ندارد، بلکه تنها مملو از تحقیر انسان ها است.»

مرتبط: سویدن: راستگرایان آماده هر کاری برای اخراج مهاجران هستند

به گفته مسوولان منطقه شمال غربی مکلنبورگ، این حرکت اعتراض علیه ایجاد اقامتگاه موقت در کانتینر ها که برای حداکثر ۴۰۰ پناهجو در یک منطقه صنعتی در نظر گرفته شده است، راه اندازی شده بود. اخیرا اعتراضاتی علیه اسکان مهاجران در زاکسن نیز راه اندازی گردیده بود. حزب راست افراطی "فرای زاکسن" در میان دیگران، مرتباً برای این کار دراین منطقه بسیج می‌شوند. یک حمله برنامه ریزی شده با آتش‌ نیز در یک اقامتگاه مهاجران در "باوتسن" در ماه اکتوبر انجام شده بود.

 

در همین زمینه