یوآخیم شتامپ، نماینده جدید حکومت آلمان برای مهاجرت است./عکس: S. Matic/DW
یوآخیم شتامپ، نماینده جدید حکومت آلمان برای مهاجرت است./عکس: S. Matic/DW

نماینده آلمان در امور مهاجرت که به تازگی به این مقام منصوب شده است، در نظر دارد که در بخش تنظیم اخراج مهاجران مجرم و غیرقانونی به گونه جدی تر تلاش کند.

یک مقام ارشد آلمان در امور مهاجرت می‌گوید که او تلاش های جدی را برای اخراج پناهجویان مجرم و غیرقانونی روی دست خواهد گرفت. یوآخیم شتامپ، سیاستمدار حزب لیبرال دموکرات آلمان (اف دی پی) روز چهارشنبه در برنامه «مجله صبحگاهی» که در کانال یک تلویزیون عمومی آلمان «ای ار دی» نشر می‌شود، گفت، می‌خواهد به این منظور با کشورهای مبدا همکاری نزدیک تری داشته باشد. زیرا بسیاری از آن ها از پذیرش مجدد مهاجرانی که قرار است اخراج شوند، خودداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کمیسیون اتحادیه اروپا خواهان افزایش اخراج مهاجران شد

یکی از دلایل این است که بسیاری از مهاجران به صورت منظم از آلمان برای اقارب شان در کشورهای مبدا پول می‌فرستند. این مبالغ برای مردم در محل یک حمایت مالی مهم به شمار می آیند. به گفته او، این کشورها منافع اقتصادی مشخصی دارند و اخراج پناهجویان در تضاد با این منافع قرار دارد.

شتامپ در ادامه گفت: «این که کشورهای مبدا شهروندان شان را دوباره پس بگیرند، (برای ما) یک وظیفه طولانی مدت است.»

او افزود که همزمان می‌خواهد، مهاجرت قانونی به آلمان را تقویت کند.

این سیاستمدار ۵۲ ساله که کارش را از روز چهارشنبه به عنوان نماینده با صلاحیت گسترده آلمان آغاز کرد، در نظر دارد که به مهاجرت به آلمان، نظم بیشتری بدهد. یوآخیم شتامپ همچنان می‌خواهد که در روند پس فرستادن پناهجویان رد شده به صورت موثر نیز تلاش کند.

شتامپ در ایالت نورد راین وستفلن تا ماه جون سال ۲۰۲۲ به عنوان وزیر، مسئولیت پناهجویان و ادغام آنان را نیز به عهده داشت.

بیشتر بخوانید: آلمان وخامت اوضاع در ایران را تایید می‌کند اما اخراج پناهجویان را متوقف نمی‌نماید

پس از این که دوره اشتراک حزب لیبرال دموکرات آلمان در حکومت به پایان رسید، این حزب خواهان این شد که منصب نماینده ویژه در معاهده مهاجرت به اشتامپ داده شود. در قرارداد حکومت ائتلافی در مورد ایجاد این منصب توافق نیز حاصل شده بود. 

 

در همین زمینه