سالن های ورزشی در آلمان یک بار دیگر برای سکونت مهاجران و پناهجویان مورد استفاده قرار می‌گیرند. عکس: پکچرالیانس
سالن های ورزشی در آلمان یک بار دیگر برای سکونت مهاجران و پناهجویان مورد استفاده قرار می‌گیرند. عکس: پکچرالیانس

ائتلاف شهرها و نواحی آلمان خواهان این شد که شرکت کنندگان در اجلاس پناهجویان به نتیجه گیری های مشخصی برسند. قرار است این نشست در جریان دو یا سه هفته آینده برگزار شود.

گرد لندس برگ، مدیرکل این ائتلاف به روز سه شنبه به رادیوی آلمانی "دویچلند فونک" گفت: «من امیدوارم که در این نشست فقط صحبت نشود، بلکه تصمیم گیری شود.» او افزود: «آن چه که ما حالا به آن نیاز داریم، یک نقشه راهبردی واقعی برای اسکان، ادغام و فرستادن پناهجویان به سرپناه ها و همچنین تمویل همه این اقدامات در درازمدت است.» 

بیشتر بخوانید: نماینده امور مهاجرت آلمان می‌خواهد اخراج برخی از پناهجویان را جدی تر عملی کند

لندس برگ گفت، ما در گذشته به فکر برنامه ریزی برای آینده نبودیم و حالا بسیاری از نواحی دیگر بیشتر از این ظرفیت و توانایی ندارند. او افزود: «ما در وضعیتی هستیم که شدیدا به کمک نیاز داریم.»

مدیر کل ائتلاف شهرها و نواحی آلمان در ادامه گفت، از جمله تصمیم هایی که باید در این نشست گرفته شود، ایجاد جاهای بیشتر در تاسیسات اولیه ویژه پذیرش پناهجویان است. او در ادامه گفت: «معنای احداث در واقع ایجاد ساختمان های بیشتر است. علاوه براین لزوم ساخت کودکستان ها و مکاتب را نیز نباید فراموش کنیم.»

نانسی فایزر، وزیر داخله آلمان فدرال پس از هشدارهای مکرر درباره فشار بیش از حد بر نواحی به خاطر شمار رو به افزایش پناهجویان، از برگزاری نشست مسوولان بلندپایه خبر داده بود.

این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان "اس پی دی" یکشنبه شام در یک برنامه تلویزیونی گفت: «متوجه این هستم که باید به این وضعیت واکنش نشان دهیم و به این خاطر من حالا دوباره همه مسوولان را دعوت می‌کنم که برای شرکت در یک نشست مجدد درباره پناهجویان به وزارتخانه من بیایند.»

بیشتر بخوانید: به دلیل مشکلات مربوط به اسکان پناهجویان در آلمان، شهرداری ها خواستار ملاقات با صدراعظم کشور اند

براساس اطلاعات وزارت داخله آلمان، قرار است این دیدار با شرکت نمایندگان ائتلاف های نواحی و وزیران داخله در جریان دو تا سه هفته آینده برگزار شود.

 

در همین زمینه