یک مقام ارشد حزب سوسیال دموکرات آلمان می‌خواهد که بیشتر پناهجویان رد شده، باید اخراج شوند
یک مقام ارشد حزب سوسیال دموکرات آلمان می‌خواهد که بیشتر پناهجویان رد شده، باید اخراج شوند

یک عضو برجسته حزب سوسیال دموکرات آلمان می‌خواهد که بیشتر پناهجویان پذیرفته نشده و اینکه دلیلی برای پناهندگی ندارند، باید اخراج شوند.

زاسکیا اسکن، عضو مهم حزب سوسیال دموکرات آلمان (اس پی دی) می گوید، افراد بیشتری که دلیل موجه برای دریافت پناهندگی در آلمان ندارند، باید اخراج شوند. او از ماه دسمبر سال ۲۰۱۹ به اینسو با نوربرت والتر- بوریانس رهبری این حزب سیاسی را به گونه مشترک به عهده دارد.

خانم اسکن روز پنجشنبه در مصاحبه با تلویزیون‌های "آر تی ال" و "ان تی وی" گفت: «هدف حکومت فعلی این است که روند بازگرداندن به کشورها را تقویت کند.»

مرتبط:اسکان پناهجویان در مناطق مختلف آلمان پیوسته دشوارتر می‌شود

زاسکیا اسکن که عضو پارلمان فدرال آلمان نیز است، افزود: «در واقع، باید واضح نمود که بیشتر پناهجویان از افغانستان و سوریه می آیند و پس فرستادن (آن ها) به این کشورها تقریبا غیرممکن است. زیرا در آن جا درگیری های مسلحانه وجود دارد یا این که این کشورها تحت فشار هستند.»

او به وضعیت در أفغانستان اشاره کرد، جایی که دختران براساس احکام رژیم طالبان، اجازه ندارند به مکتب بروند و زنان نیز اجازه کار ندارند. خانم اسکن همچنان به "اقدامات تلافی جویانه" در افغانستان نیز اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: پناهجویان کمتری از آلمان به کشورهای اروپایی پس فرستاده شده اند

این عضو ارشد حزب سوسیال دموکرات آلمان می گوید، برای ممکن ساختن افزایش اخراج در درجه اول به توافق با کشورهای مبداً پناهجویان متکی است. البته در صورتی که این امکان وجود داشته باشد. او اذعان کرد: «که این کار قبلا امتحان شده است، اما متاسفانه موفقیت آمیز نبوده است.»

زاسکیا اسکان در مورد کار یوآخیم اشتامپ، کمیسار تازه حکومت در أمور مهاجرتی اظهار امیدواری کرد و گفت «ما باید با کشورهای مبداً پناهجویان توافقاتی را انجام بدهیم تا مهاجرت غیرقانونی را تا حد ممکن محدود سازیم و این کشورها به خصوص افرادی را پس بگیرند که نمی توانند در کشورما دلیل (موجهی) برای پناهندگی ارائه کنند.»

 

در همین زمینه