عکس آرشیف / کشتی "لایف ساپورت"
عکس آرشیف / کشتی "لایف ساپورت"

یک کشتی نجات با ۱۵۶ مهاجر از جمله ۳ کودک و حدود ۳۰ مهاجر زیر سن و بدون همراه، روز یکشنبه در بندر چیویتاوکیا در نزدیکی رومُ پایتخت ایتالیا لنگر انداخت. ګفته شده است که این مهاجران از کشورهای مختلف افریقایی و همچنین بنگله دیش و پاکستان بودند.

براساس گزارش رسانه های ایتالیایی، این مهاجران در همان روز اجازه پیاده شدن از کشتی نجات را به دست آوردند و به مراکز پذیرش انتقال یافتند.

امانوئل نانینی، رئیس عملیات سازمان ایتالیایی "Emergency"، گفته است که برخی از نجات‌یافته‌ها نشانه‌های آشکاری از شکنجه‌هایی که در لیبیا متحمل شده‌اند، دارند. وی اعلام کرد که کشتی "لایف ساپورت" روز چهارشنبه به آب های بین المللی در سواحل لیبیا بازخواهد گشت. براساس این گزارش، ۴۶ مهاجر پنجشنبه شب از یک قایق چوبی پر ازدحام در خارج از منطقه ۱۲ مایلی لیبیا نجات یافتند. صبح روز بعد، پس از اینکه مقامات ایتالیایی قبلاً بندر چیویتاوکیا را برای لنگر اداختن و پیاده شدن تعیین کرده بودند، کشتی نجات  "حمایت از زندگی"  یا "لایف ساپورت؛ ۱۱۰ مهاجر را از یک قایق پلاستیکی نجات داد. بر اساس اطلاعات، مهاجران از کشورهای مختلف افریقایی و همچنین بنگله دیش و پاکستان بودند.

 سازمان "اورژانس"، مستقر در میلان، کمک های صحی را در مناطق درگیرجنګ و بحران در سراسر جهان ارائه می دهد.

 

در همین زمینه