احتمالا اتحادیه اروپا، تحریم های تازه را بالای طالبان اعمال می کند
احتمالا اتحادیه اروپا، تحریم های تازه را بالای طالبان اعمال می کند

وزیر خارجه آلمان گفته است که اتحادیه اروپا می‌خواهد تحریم‌هایی را علیه حکومت طالبان در افغانستان وضع کند. وزیر خارجه آلمان این مطلب را بعد از مشورت با وزرای خارجه این اتحادیه بیان کرد.

طبق معلومات ، اتحادیه اروپا برای وضع تحریم ها در برابر حکومت سرپرست طالبان آمادگی می گیرد.

بئربوک بعد از مشورت با وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل گفته است: «ما می بینیم که طالبان به محدودیت های شدید حقوق بشری در برابر زنان و دختران ادامه می دهند.» به گفته او «آزار و اذیت سیستماتیک جنسیتی» در افغانستان وجود دارد.

مرتبط:فنلند درخواست پناهندگی زنان افغان را می‌پذیرد

بئربوک گفته است که از این رو همراه با همتایانش از هالند و فرانسه واضح ساخته اند که باید تحریم هایی علیه طالبان به دلیل نقض حقوق بشر اعمال شود. بئربوک گفته است: «ما مشترکاً این [تحریم ها] را برای نشست بعدی آماده خواهیم کرد.»

وزیر خارجه آلمان تاکید کرده است که ممنوعیت کار زنان در سازمان های بشردوستانه و امدادی قابل پذیرش نیست: «ما به عنوان اتحادیه اروپا این مساله را که کمک های بشردوستانه تنها توسط مردان و برای مردان انجام شود، حمایت نمی توانیم و نخواهیم حمایت کرد.»

بیشتر بخوانید:قاضی زن افغان در آلمان نگران همکاران خود در افغانستان است

طالبان در ماه دسمبر سال گذشته میلادی فرمانی را در مورد ممنوعیت کار زنان در این سازمان ها صادر کردند. طالبان استثناهایی را برای کار زنان در بخش های صحی، غذایی و آموزش در نظر گرفتند.

شمار زیادی از سازمان های امدادی در واکنش به این تصمیم طالبان فعالیت هایشان را قسماً یا کاملاً به حالت تعلیق درآوردند.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه