شاهده رضا، بازیکن پیشین تیم ملی هاکی زنان پاکستان
شاهده رضا، بازیکن پیشین تیم ملی هاکی زنان پاکستان

مقامات گفته اند که شاهده رضا، بازیکن پیشین تیم ملی هاکی زنان پاکستان نیز در میان ۶۷ نفری است که در نتیجه غرق شدن قایق مهاجران در سواحل ایتالیا جان داده است.

به نقل از رسانه های پاکستانی، جامعه هزاره در شهر کویته، مرکز ایالت بلوچستان، سوگوار از دست دادن شاهده رضا است.

روزنامه «اکسپرس تربیون» نوشته که شاهده رضا همچنین عضو «استثنایی» تیم فوتبال زنان ایالت بلوچستان بود و برای رسیدن به «آینده بهتر» از مسیر ترکیه قصد داشت خود را به اروپا برساند.

این قایق که به گفته مقامات بیش از ۲۰۰ سرنشین داشت، روز یکشنبه در نزدیکی استیکاتو دی کوترو که یک استراحت گاه ساحلی در جنوب ایتالیا است، غرق شد. ۱۶ تن از کشته شدگان این رویداد، کودکان بودند.

مقامات ایتالیایی گفته اند بیشتر سرنشینان این قایق از افغانستان بودند اما پاکستانی ها، سوریایی ها، فلسطینی ها، ایرانی ها و سومالیایی ها نیز در این قایق بوده اند.

خالد ذکریا، سفیر نظام ساقط شده جمهوری اسلامی افغانستان در ایتالیا به دویچه وله گفت که «تا به حال ۳۲ جسد توسط خانواده های قربانیان شناسایی و تثبیت هویت شده اند که افغان هستند.»

سومیا کاینات، دوست شاهده رضا، بازیکن سابق تیم هاکی زنان پاکستان، در جریان صحبت با رسانه ها
سومیا کاینات، دوست شاهده رضا، بازیکن سابق تیم هاکی زنان پاکستان، در جریان صحبت با رسانه ها

قادر علی نایل، یک عضو پارلمان ایالت بلوچستان روز چهارشنبه به رویترز گفت: «مقامات پاکستانی به خانواده رضا اطلاع دادند که بازیگر تیم ملی هاکی در حادثه غرق شدن قایق در ایتالیا جان باخته است.»

خانم شاهده رضا که دوستان نزدیک اش او را به نام «چینتو» صدا می کردند، ۲۷ ساله و ساکن ایالت جنوب غربی بلوچستان پاکستان بود. او در مسابقات محلی فوتبال نیز بازی می کرد و عضو تیم «بلوچستان یونایتد» بود.

وزیر اعلی ایالت بلوچستان با ابراز تاسف از درگذشت شاهده رضا، در یک بیانیه گفت که او برای این ایالت و کشور افتخار کسب کرده بود.

روزنامه «وایر» به نقل از منابعی نزدیک به خانواده خانم رضا گزارش داده است که او زندگی دشواری داشته و بعد از طلاق از شوهرش سرپرستی دخترش را به عهده داشت و به امید آینده بهتر راه مهاجرت را در پیش گرفت. دخترش در این سفر همراه او نبوده است.

 

در همین زمینه