گزارش ها: 30 نفر در پی تصادف قایق مهاجران در بحیره مدیترانه مفقود شده اند.
گزارش ها: 30 نفر در پی تصادف قایق مهاجران در بحیره مدیترانه مفقود شده اند.

بر اساس گزارش‌ها در نتیجه واژگونی یک قایق مهاجران در آب‌های مدیترانه ۳۰ تن ناپدید شده اند. ۱۷ تن از سرنشینان این قایق نجات داده شده اند.

خبرگزاری ایتالیایی «انسا» به نقل از گارد ساحلی این کشور گزارش داده است که این قایق در مجموع حامل ۴۷ سرنشین بوده است. این قایق روز شنبه در آب های بین المللی در نزدیکی سواحل لیبیا بوده است و بعد از غرق شدن آن، ۱۷ تن از سرنشینان نجات داده شده اند.

پروژه کمکی «زنگ هشدار» روز شنبه به مقام های ایتالیا، مالتا و لیبیا خبر داده بود که این قایق در وضعیت اضطراری قرار گرفته است. به گفته این پروژه، سرنشینان این قایق خسته و دچار شوک شده اند.

سازمان امدادی آلمانی «سی واچ» نیز روز شنبه در توییتی گفته است که کارمندان اش این قایق مهاجران را که «به طور خطرناکی پر است» از یک هواپیمای نظارتی مشاهده کرده اند.

به گفته گارد ساحلی، مقامات لیبیا که در این منطقه مسئول اقدامات امداد و نجات اند ، برای عملیات نجات درخواست کمک کرده بودند. از این رو یک کشتی تجاری که در نزدیکی این محل حضور داشته، تلاش کرده است که مهاجران را به عرشه این کشتی انتقال دهد. اما قایق مهاجران واژگون شده است.

مهاجران نجات یافته حالا به ایتالیا انتقال داده شده اند. دو تن از مجموع ۱۷ نجات یافته این رویداد نیاز به درمان داشتند و به این دلیل این کشتی ابتدا به مالتا رفت تا آن ها را به شفاخانه برساند. عملیات نجات برای یافتن مابقی ناپدید شدگان ادامه دارد.

دو هفته پیش در یک تراژدی دیگر در نزدیکی مناطق ساحلی کالابریا در جنوب ایتالیا دست کم ۷۶ نفر جان خود را از دست دادند. منتقدان حکومت ایتالیا را به عدم اقدامات به موقع برای نجات سرنشینان قایق های واژگون شده متهم می کنند.

 

در همین زمینه