اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان
اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان

نخست وزیر ایالت هسن آلمان، از حکومت فدرال خواستار تلاش های بیشتر در اخراج پناهجویان رد شده و بازگشت آنها به کشورهای شان شده است. او گفت که حکومت فدرال ظاهراً اطلاع ندارد که شهرداری ها در مرز توانایی های شان رسیده اند.

بوریس راین، نخست وزیر ایالت هسن آلمان گفته است که هر چند موضوع اخراج ها مربوط به ایالت هاست، "اما دست ما عملا در این قسمت بسته است". او در ادامه می گوید که "ایالت هسن نمی تواند با کشورهای مبدا مهاجران که از پس گرفتن آنها امتناع می ورزند یا روند بازگردان را پیچیده می کنند، مذاکره کند. این کار وظیفه حکومت فدرال است."

راین گفته است که "ایالت هسن آلمان در حال حاضر دومین بالاترین میزان اخراج ها را در سطح آلمان دارد، یعنی ۵،۷ درصد. "اما این نیز به این معنی است که از۱۷۸۰۰ پناهجوی رد شده که در سال گذشته مجبور به ترک آلمان بودند، تنها حدود ۱۰۰۰ نفر در واقع هسن را ترک کرده اند". او به این باور است افرادی که از حق اقامت در آلمان برخوردار نیستند، باید به زادگاه خود بر گردند. رقم این افراد به بیش از ۳۰۴ هزار نفر در آلمان می رسد.

راین می گوید که ما به یک روند عملی اخراج نیاز داریم، همانطور که احزاب ائتلافی در قرارداد ائتلافی خود این امر را اعلام کرده است. در توافقنامه ائتلاف بین احزاب سوسیال دموکرات (اس پی دی)، سبزها و لیبرال دموکرات (اف دی پی) آمده است: «همه افرادی که به ما مراجعه می کنند نمی توانند اینجا بمانند. ما روند اخراج را با جدیت و منسجم پیش می بریم. به ویژه اخراج جنایتکاران و افراد خطرساز را.»

نخست وزیر ایالت هسن آلمان از اولاف شولتس صدراعظم کشور خواست تا سیاست پناهندگی را در "صدر اولویت ها" قرار بدهد. او در ادامه گفت که "صدراعظم بالاخره باید با نخست وزیران ایالات صحبت کند. شهرداری ها نیاز به پول و محدودیت روند مهاجرت دارند، به اجلاس ها و انگیزه های جدید برای مهاجرت نیاز نداریم. ایالت های آلمان به پول بیشتری از حکومت فدرال برای اسکان پناهجویان نیاز دارند". او می گوید که اما ما باید این واقعیت را که حکومت فدرال ظاهراً چنین نکرده است و اطلاع ندارد که در محل چه خبر است و شهرداری ها در مرز توانایی های شان رسیده اند، از نظر دور نداشته باشیم.

در یک اجلاس که در ماه فبروری، حکومت فدرال، ایالات و شهرداری ها داشتند، هماهنگی بهتر در مورد اسکان پناهجویان و مراقبت از آنها توافق صورت گرفت. نانسی فایزر، وزیر داخله آلمان در آن زمان گفت: «در مورد کمک های مالی اضافی احتمالی حکومت فدرال در حوالی عید پاک گفتگوهای بیشتری انجام خواهد داد.»

در ایالت هسن آلمان انتخابات ایالتی در ماه اکتوبر دایر می گردد که فایزر کاندیدای برتر حزب سوسیال دموکرات (اس پی دی) و بنابراین رقیب نخست وزیر بوریس راین است.

 

در همین زمینه