یک عملیات گسترده برای بازداشت افراد مظنون به قاچاق انسان در مناطق مختلف آلمان راه اندازی شد
یک عملیات گسترده برای بازداشت افراد مظنون به قاچاق انسان در مناطق مختلف آلمان راه اندازی شد

پولیس فدرال آلمان در ایالت برلین و زاکسن-آنهالت علیه یک باند مظنون به قاچاق انسان، عملیات بزرگی را آغاز کرده است. آنان ده‌ها آپارتمان و دفتر را تلاشی کرده و چند مظنون را بازداشت کرده اند.

بسیاری از پناهجویان و مهاجران که در تلاش اند وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند، می‌خواهند که سرانجام به آلمان برسند. اما رسیدن به کشور دلخواه، خطرات جدی را در پی دارد. قاچاقبران انسان با گرفتن پول هنگفت، سفر برای پناهجویان را سازماندهی می‌کنند. پولیس در جریان یک عملیات پنج فرد مظنون به قاچاقان انسان در برلین و هاله، دستگیر کرده است.

سخنگوی پولیس فدرال گفته است که از صبح زود چهارشنبه (۱۵ مارچ ۲۰۲۳) تا قبل از ظهر این روز، بیش از ۲۰ آپارتمان و دفتر را در ایالت های برلین و زاکسن آنهالت، تلاشی کرده اند. نیروهای پولیس توانسته اند که پنج مرد را در جریان این عملیات شان بازداشت کنند. در مجموع پولیس سعی می‌کند که از ۱۸ فرد مظنون، تحقیق کند. سخنگوی پولیس فدرال در ادامه گفته است که این مظنونان عمدتا ترک و آلمانی هستند.

مرتبط:پولیس چک یک باند قاچاقبران را متلاشی کرد

گفته شده است که این باند احتمالا افرادی را از ترکیه و عراق به آلمان قاچاق می‌کنند. به نظر می‌رسد که مردم از استانبول با هواپیما به سارایوو، پایتخت بوسنیا و هرزگوینا انتقال داده می‌شوند و از آنجا به گفته پولیس، سفر مهاجران غیر قانونی به اصطلاح از مسیر بالقان به آلمان ادامه یافته است. بر بنیاد معلومات پولیس، از این مسیر حداقل ۹۰ نفر به آلمان قاچاق شده اند.

۴۰۰ افسر پولیس از بخش نیرو های پولیس فدرال و پولیس برلین در این ماموریت شرکت کرده بودند. اداره پولیس جنایی و سارنوالی ایالت برلین نیز در این عملیات دخیل بوده اند. نیروهای ویژه پولیس به دلیل اینکه احتمالا مظنونان اسلحه نیز داشته باشند و خطر مقاوت و خشونت هم می‌رفت، در این مامویت حضور فعال دارند.

بیشتر بخوانید:پولیس یونان یک باند قاچاقبران انسان را متلاشی کرد

در چندین آپارتمان افرادی پیدا شدند که به قول سخنگوی پولیس ممکن است، به صورت قاچاق وارد آلمان شده باشند. کارت های شناسایی و وضعیت اقامت این افراد نیز اکنون بررسی می‌شود. آپارتمان های مورد بازرسی در برلین در نواحی مختلف موقعیت دارند.

 

در همین زمینه