پولیس بلغاریا. عکس: گیورگی پالیکوف/ایماگو
پولیس بلغاریا. عکس: گیورگی پالیکوف/ایماگو

نیروهای پولیس ۲۳ مهاجر افغان را که در یک موتر امبولانس سوار بودند در منطقه پلودیو در بلغاریا بازداشت کردند. دو تن به اتهام قاچاق این مهاجران نیز بازداشت شدند. در همین حال ۲۰ مهاجر دیگر در یک اتوبوس پیدا شدند.

۲۳ مهاجر تبعه افغانستان پس از تعقیب پولیس در منطقه پلودیو در بلغاریا بازداشت شدند. این مهاجران در یک موتر امبولانس سوار بودند. در ابتدا پولیس به سمت آنها علامت توقف نشان داد، اما راننده آن اطاعت نکرده و پس از فرار گرفتار شدند.

این مهاجران توسط یک زن و مرد بلغاریایی که اعضای گروه قاچاقبران هستند همراهی می‌شدند. به گزارش رسانه های محلی این دو تن پیش از این به سرقت و نگهداری مواد مخدر نیز متهم شده بودند.

به گفته پولیس، موتر امبولانس در بزرگ‌راه "تراکیا" نزدیک قریه ترود توقف کرد. راننده و همراه آن از محل فرار کردند اما پس از لحظاتی گرفتار شدند.

در همین مورد: ۲۵ مهاجر افغان در بلغاریا بازداشت شدند

واسیل کاستادینوف، رییس وزارت داخله در منطقه پلودیو به رسانه ها گفت: «پولیس روز شنبه ۲۲ اپریل، یک زن و یک مرد را که در حال انتقال ۲۳ پناهجوی افغان با امبولانس بودند، در قریه ترود بازداشت کرد.»

دادستان پلودیو در صفحه توییتر خود نوشته است که رانندگان بازداشت شده را به قاچاق انسان متهم کرده است. مهاجران، از جمله ۱۶ زیر سن، در منطقه زاگورا سوار امبولانس شدند و می‌خواستند از طریق صوفیه به صربستان منتقل شوند.

پولیس مهاجران را به مرکز مهاجران در پلودیو فرستاد. گفته می‌شود وضعیت سلامتی آنها خوب است.

مرتبط: علیرغم خشونت علیه مهاجران در بلغاریا، اتحادیه اروپا می‌خواهد ۶۰۰ میلیون یورو به صوفیه بپردازد

۲۰ مهاجر در اتوبوس پیدا شدند

بر اساس یک خبر دیگر، نیروهای امنیتی بلغاریا ۲۰ مهاجر را در یک اتوبوس در نزدیک شهر صوفیه پایتخت این کشور پیدا کردند. این وسیله نقلیه پلاک رومانیایی دارد و راننده آن نیز شهروند رومانیایی است.

اگرچه مقامات هویت مهاجران پیدا شده را فاش نکرده اند، اما گفته می‌شود که آنها اهل سوریه هستند.

در همین مورد: صربستان: ۹ مهاجر از یک لاری پیدا شدند

بلغاریا یکی از کشورهای بالکان است که تعداد زیادی از مهاجران از جمله افغان ها تلاش می‌کنند تا از ترکیه خود را به این کشور و سپس به دیگر کشورهای اروپایی برسانند.

پیش از این وزارت داخله بلغاریا اعلام کرده بود که در دو ماه نخست سال جاری بیش از ۱۲۸۰ مهاجر فاقد مدرک بازداشت شده‌اند. از میان آنها ۱۰۱۱ تن ثبت نام شده‌اند.

 

در همین زمینه