قایق مهاجران در ساحل سانگت در شمال فرانسه. عکس: رویترز
قایق مهاجران در ساحل سانگت در شمال فرانسه. عکس: رویترز

روز شنبه پس از درگیری با یک قاچاقبر، نزدیک به ده مهاجر که بر یک قایق سوار بودند و به سمت سواحل بریتانیا می‌رفتند، به آب انداخته شدند. این مهاجران سپس توسط نیرو‌های نجات در ساحل سانگت در شمال فرانسه انتقال داده شدند. در این رویداد تلفات جانی گزارش داده نشده است. در همان روز، درگیری دیگر بین چهار راننده و حدود ۲۰ مهاجر در یک پارکینگ در نزدیک شهر کاله رخ داد.

به گزارش رسانه "له ووا دو نور" صبح روز شنبه ۲۲ اپریل، نزدیک به ده مهاجر در ساحل سانگت پیدا شدند. به گفته نیروهای نجات «پس از درگیری در قایق حامل مهاجران، راننده قایق ده‌ها تن را به آب انداخت. سپس آنها در آب شنا کردند و توانستند که خود را در نزدیک ساحل برسانند.»

سایر مسافران قایق، سفر شان را به مقصد رسیدن به بریتانیا ادامه دادند. دلیل درگیری آنها هنوز مشخص نشده است.

با وجود دمای پایین آب و هوا در کانال مانش، نیروهای نجات در این رویداد هیچ موردی از هیپوترمی را گزارش نداده‌اند.


مهاجرانی که به آب انداخته شده بودند، در ساحل سانگت در شمال فرانسه پیدا شدند. عکس: گوگل مپ
مهاجرانی که به آب انداخته شده بودند، در ساحل سانگت در شمال فرانسه پیدا شدند. عکس: گوگل مپ


درگیری بین مهاجران و رانندگان

بر اساس یک خبر دیگر، شنبه شب گذشته درگیری میان حدود ۲۰ مهاجر و چهار راننده موتر در پارکینگی در نزدیک شهر کاله در شمال فرانسه رخ داد. دلیل این درگیری نیز مشخص نیست. گفته می‌شود در این حادثه یک راننده مجروح شده است.

این در حالی است که نیرو‌های امنیتی در ۱۷ اپریل، ساعت چهار و نیم صبح، یک شهروند ۳۵ ساله عراقی، در حالی که ۱۲ مهاجر شامل دو زن و دو کودک را در یک کامیون انتقال می‌داد، گرفتار نمودند.

در همین مورد: فرانسه: آغاز دادگاه ۹ افغان به اتهام دست داشتن در قاچاق مهاجران به بریتانیا

همه ساله هزاران مهاجر تلاش می‌کنند تا از راه کانال مانش به سواحل بریتانیا برسند. به گفته مقامات فرانسوی، در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۲ هزار مهاجر تلاش کردند تا از راه کانال مانش خود را به بریتانیا برسانند. در عین حال نزدیک به ۲۰ گروه قاچاقبر نیز کشف و نابود شده است.

در همین حال، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۰۰۰ مهاجر از کانال مانش به بریتانیا رسیده‌اند. یک وکیل وزارت داخله کشور بریتانیا می‌گوید که ممکن است حدود ۵۶۰۰۰ مهاجر تا پایان سال به بریتانیا اعزام شوند.

بریتانیا ماه گذشته اعلام کرد که طی سه سال آینده بیش از ۵۴۰ میلیون یورو را به فرانسه کمک خواهد کرد تا مانع مهاجرت‌های غیرقانونی به این کشور از طریق کانال مانش گردد.

 

در همین زمینه