عکس آرشیف: یک مهاجر هنگام بالا رفتن از  یک دیوار حفاظتی در نزدیکی تونل زیر دریایی مانش. عکس: پیکچر الیانس
عکس آرشیف: یک مهاجر هنگام بالا رفتن از یک دیوار حفاظتی در نزدیکی تونل زیر دریایی مانش. عکس: پیکچر الیانس

روز چهارشنبه ۳۱ می، یک مهاجر در شهر کاله در شمال فرانسه در اثر سقوط از یک کامیون جان داد. این مهاجر تلاش داشت برای رفتن به بریتانیا مخفیانه سوار کامیون گردد اما سقوط کرد و زیر کامیون شد.

تلاش‌های مهاجران برای سوار شدن مخفیانه در کامیون‌های عازم انگلستان، باز هم قربانی گرفت. حوالی ساعت ۶ بامداد روز چهارشنبه، یک مهاجر سودانی زیر کامیون شد و جان داد.

این حادثه در منطقه انتقال کالاهای تجارتی ترانسمارک در نزدیکی کاله روی داد.

به گزارش روزنامه لاوادونور، مهاجر یاد شده، یک سودانی ۲۵ ساله، تلاش کرد تا خود را در بخش اتصال میان اتاق کامیون و کانتینر آن مخفی کند اما سقوط کرد و زیر کامیون شد.

بنابر گزارش، راننده کامیون بدون آن که توقف کند به راهش ادامه داد. تا هنوز روشن نیست که آیا راننده فرار کرده یا اصلأ متوجه حادثه نشده است. تحقیقات در مورد چگونگی حادثه و شناسایی راننده آغاز شده است.

حدود سه هفته پیش یک مهاجر دیگر در شرایط مشابه در جاده نزدیک بندر کاله کشته شده بود.

مهاجرانی که در کاله و اطراف آن به سر می‌برند معمولأ تلاش می‌کنند با استفاده از کشتی‌های کوچک، و به کمک قاچاقبران، از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند.

این تلاش‌ها از زمانی که کنترول امنیتی کامیون‌های عازم انگلستان در ورودی تونل زیردریایی مانش تشدید شده، به گونه سرسام آوری افزایش یافته است.

با اینحال هنوز هم تعدادی از مهاجران که توان پرداخت پول قاچاق با کشتی‌های کوچک را ندارند، می‌خواهند با سوار شدن به کامیون‌ها به انگلستان بروند.

از ۲۰۲۱ تا کنون دستکم سه مهاجر دیگر هنگام سوار شدن بر کامیون‌های عازم انگلستان کشته شده‌اند.

در همین زمینه: کاله: یک مهاجر در اثر تصادم با یک کامیون کشته شد

 

در همین زمینه