کودکان مهاجر در آلمان
کودکان مهاجر در آلمان

شمار کودکان پناهجویی که در این آلمان به عنوان مفقود ثبت شده اند، به گزارش یک روزنامه آلمانی، به وضوح افزایش یافته است.

روزنامه آلمانی «نویه اوسنابروکر سایتونگ» در گزارشی که روز دوشنبه نشر کرد با استناد به اطلاعات اداره فدرال مبارزه با جرائم (BKA) نوشت که نهادهای پولیس تا تاریخ ۱ جون ، مجموعا مشخصات ۳۳۳ کودک پناهجوی مفقود را ثبت کرده اند.

بیشتر بخوانید: سیف د چلدرن: با کودکان مهاجر از کشور های مختلف برخورد دوگانه صورت می‌گیرد

افرادی در این لیست شامل هستند که در زمان مفقود شدن حداکثر ۱۳ سال داشته و در سنین خوردسالی به عنوان پناهجو وارد آلمان شده اند. 

به گزارش این روزنامه یک سال قبل از آن شمار کودکان مفقود شده براساس لیست اداره «BKA» به ۱۵۴ تن می رسیده که تا به حال محل اقامت ۱۰۷ تن از آن ها روشن شده است. 

بنا به گزارش روزنامه «نویه اوسنابروکر سایتونگ» در صورتی که کودکان از نهادهای دولتی ویژه نگهداری ناپدید شوند، اداره های کودکان ونوجوانان «Jugendamt» و یا سرپرستان آن ها به صورت رسمی شکایت می کنند.

بیشتر بخوانید: افشاگری های جدید در مورد ناپدید شدن افراد زیر سن قانونی و بدون همراه در بریتانیا

روزنامه نامبرده در ادامه می نویسد که کودکان مفقود شده در برخی موارد به تنهایی سعی می کنند به سوی اقارب شان سفر کنند و یا این که به وطن شان بازمی گردند. برخی اوقات ممکن است سال ها طول بکشد تا نهادهای مسئول در آلمان از محل زندگی کودکان مفقود شده مطلع شوند و بتوانند دوسیه های آن ها را پایان یافته اعلام کنند.

آنگونه که از یک گزارش حکومت آلمان فدرال که به تازگی نشر شده است، برمی آید، شمار کودکان پناهجوی بدون همراه از ۲۰۲۱ رو به افزایش است. براین اساس در اکتوبر سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۴ کودک و نوجوان بدون همراه در آلمان زندگی می کردند.

بیشتر بخوانید: گزارش: ۱۸ هزار پناهجوی زیر سن در اروپا ناپدید اند

در اواخر فبروری ۲۰۱۶ شمار کودکان خوردسال و بدون همراه به ۶۹ هزار و ۴ تن رسید که تا به حال بالاترین رقم بوده است.

 

در همین زمینه