میت مای مامه استعداد آشپزی زنان مهاجران در فرانسه را کشف می‌کند، عکس از میت مای مامه
میت مای مامه استعداد آشپزی زنان مهاجران در فرانسه را کشف می‌کند، عکس از میت مای مامه

در حدود سی زن مهاجر مربوط به نسل اول مهاجران، در همکاری با نهاد اجتماعی «میت مای مامه»، علایق خود را به شغل خویش بدل کرده‌اند و حالا در فرانسه رئیس کار خود اند.

انتیسار، ثریا، نیتا: این سه زن در کشورهای خودشان، صربستان و الجزایر و سریلانکا، دندان‌ساز، کارگر و یا محاسب بودند. اما هر سه یک علاقه مشترک داشتند: آشپزی. آن‌ها که مهاجران نسل اول اند، توانسته‌اند پس از رسیدن به فرانسه از علاقه‌ قبلی خویش برای خود شغل ایجاد کنند: اکنون رئیس کار خود اند.

شبیه این سه تن، در حدود سی زن دیگر، که پنجاه درصد آن‌ها مهاجر اند، نیز از کمک نهاد اجتماعی «میت مای مامه» بهره برده‌اند. هدف این برنامه که در سال ۲۰۱۶  از طرف سه دانش‌آموخته تجارت، یوسف اودامان، دنیا امامره و لوبنا کسیدی، آغاز شد، تشخیص و ارزش‌گذاری به استعداد آشپزی زنان چهار گوشه‌ جهان است که به فرانسه می‌آیند.

استعدادهای خاص

نیازی نیست برای «مامه» شدن مادر باشید. تنها کافی است زن باشید و آشپزی (بسیار خوب.) لوبنا کسیدی، یکی از سه مؤسس «میت مای مامه»، می‌گوید: «این‌ زن‌ها استعداد خاصی دارند، غذاهای خاصی را می‌شناسند که از نسلی به نسل دیگر رسیده است. ما می‌خواستیم آن‌ها را بشناسیم، از طریق آن‌ها فرهنگ آشپزی دیگران را کشف کنیم و باعث ایجاد آشنایی میان‌ آن‌ها شویم. آشپزی مرزها را شکست.»

این برنامه «مامه‌ها» را از طریق سازمان‌‌های غیردولتی و سازمان‌های حمایت از مهاجران ــ فرانسه سرزمین پناهندگی و یا روش (Ruche) ــ شناسایی می‌کند. بسیاری از زنان هم خودشان آن‌ را می‌یابند. سپس، «میت مای مامه» آن‌ها را با نهادهایی در ارتباط قرار می‌دهد تا غذای چاشت یا بوفه‌های خاص یا کوکتل تهیه کنند. آشپزها در بدل کارشان پول دریافت می‌کنند.

لوبنا کسیدی می‌افزاید: «می‌خواستیم از این طریق درآمدشان بیشتر شود اما متوجه شدیم که آن‌چه این‌جا به دست می‌آورند یگانه درآمد آن‌هاست. هدف ما این است که آن‌ها به پای خود بایستند و مستقل شوند.»

به قدرت رسیدن زنان

مؤسسان «میت مای مامه» در پی آن اند که زنان به قدرت برسند. آن‌ها می‌خواهند مانع خودسانسوری زنانی شوند که کار نمی‌کنند، و یا به آن‌ها تمامی ابزارهای لازم را می‌دهند تا خودمختارانه به کار بپردازند.

لوبنا می‌گوید:«بسیاری از زنان می‌خواستند در سطحی تخصصی آشپزی کنند اما اعتماد کافی نداشتند، به ویژه با توجه به این‌که آشپزی در فرانسه معمولاً کار مردها است.» در واقع، بر اساس یکی از پژوهش‌های ابزرواتوار هوتل‌ و رستوران‌داری (Observatoire de l’hotellerie-restauration) در سال ۲۰۱۱، آشپزی در فرانسه در اختیار مردان است و تنها ۲۵ درصد زنان آشپز تخصصی اند.

فراتر از حوزه آشپزی، ادغام تخصصی مهاجران در فرانسه و اروپا هنوز هم یکی از مشکلات بزرگ است. بر بنیاد گزارشی منتشر شده توسط «برای همسبتگی» (Pour la solidarité)، که اندیشه‌گاهی اروپایی است، جست‌وجوی شغل دایمی برای مهاجران کاری بسیار دشوار است: سد زبان، اطلاعات ناقص درباره‌ بازار کار، مشکل به ‌رسمیت‌‌ شناخته شدن توانایی‌های غیر اروپایی. برای زنان اما، به دلیل «کلیشه‌های منفی و تبعیض»، موانع بیشتر است.

در این گزارش آمده است: «تفاوت‌گذاری در کار، بر زنان مهاجر اثر مهمی می‌گذارد. آن‌ها معمولاً به شغل‌های مربوط به بخش‌های خدماتی در حوالی محل اقامت‌شان دسترسی دارند، در حالی که مردان می‌توانند به انواع کارها دسترسی داشته باشند. زنان از تبعیضی مضاعف رنج می‌برند.»

«اکادمی مامه»

«میت مای مامه» برای کمک به زنان، «اکادمی» ای را ایجاد کرده است تا از طریق آنان به ایشان کورس‌های فرانسوی خاص آشپزی، کورس‌های مدیریت، کورس‌های امنیت غذایی، و برنامه‌های خاص رؤسای ستاره‌دار و رهبری و سخنرانی در جمع را برگزار کند. برنامه‌ای جالب که هر روز به شمار نامزدان آن افزوده می‌شود.

لوبنا کسیدی می‌گوید: «تعداد زیادی منتظرند. هدف این است که آن‌ها خودمختار شوند و زنان دیگر برای آموختن آماده گردند. اما برای علاقه‌مندان هیچ شرطی نگذاشته‌ایم تا با تکمیل کردن آن وارد اکادمی شوند.»


 

در همین زمینه