دویچه وله/ هورست زیهوفر وزیر داخله حکومت ائتلافی آینده آلمان روند اخراج پناهجویان را تسریع می بخشد.
دویچه وله/ هورست زیهوفر وزیر داخله حکومت ائتلافی آینده آلمان روند اخراج پناهجویان را تسریع می بخشد.

هورست زیهوفر که قرار است به عنوان وزیر داخله آلمان کار کند، گفته است که "یک ماستر پلان برای تسریع بررسی پناهندگی و اخراج بیشتر در دست دارد". شماری از جناح های سیاسی آلمان از موضعگیری زیهوفر انتقاد کردند.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آینده آلمان در اظهاراتی که روز یکشنبه نشر شد، اصرار کرد که او قصد دارد تا یک "ماستر پلان" را برای سرعت بخشیدن روند بررسی دوسیه های پناهندگی و اخراج مداوم پناهجویان رد شده، روی دست بگیرد.

زیهوفر به روزنامه آلمانی "بیلد ام زونتاگ" گفت: «شمار اخراج ها باید به طور قابل توجهی افزایش یابد. ما نیاز به اقدامات شدیدتر داریم به ویژه در قبال جنایتکاران و افراد مجرمی که در جمع پناهجویان حضور دارند». او گفته است که باید هیچ گونه "رواداری در قبال افراد مجرم وجود نداشته باشد".

زیهوفر که همواره از سیاست انگلا مرکل صدراعظم آلمان در قبال پناهندگان انتقاد کرده، گفته است که تصمیم درباره دوسیه های پناهندگان باید طی چند ماه گرفته شود نه این که یک سال یا بیش از آن، به طول بینجامد.

"دولت قوی"

زیهوفر، رهبر حزب محافظه کار "سوسیال مسیحی" بایرن (CSU) که پیش از این نخست وزیر ایالت بایرن آلمان نیز بود، همچنان وعده سپرد که سیاست شدید و "بدون رواداری" را در قبال جنایتکاران در جامعه تطبیق می‌کند.

او گفته است: «ما می خواهیم تا یک کشور روشنفکر و لیبرال باقی بمانیم. اما وقتی مسئله به حفاظت از شهروندان ما مرتبط می شود، ما به یک دولت قوی نیاز داریم. این چیزی است که من مورد توجه قرار می‌دهم».

وزیر داخله آینده آلمان خواهان اجرای نظارت ویدیویی موثر در همه نقاط مهم کشور شده است. او گفته است که پولیس باید به تکنالوژی موثر تجهیز گردد. به بیان هورست زیهوفر: «باید در آلمان یک اتفاق نظر وجود داشته باشد که دیگر در قبال مناطق بدون قانون، چشم پوشی صورت نگیرد».

هورست زیهوفر قرار است به عنوان وزیر داخله حکومت جدید ائتلافی آلمان ایفای وظیفه کند. قرار است امروز (دوشنبه) احزاب محافظه کار و حزب سوسیال دموکرات معاهده حکومت ائتلافی را امضا کنند. پس از تکمیل فهرست کابینه، انتظار می رود  که روز چهارشنبه هفته جاری، نخست انگلا مرکل و پس از آن وزیران کابینه سوگند وفاداری یاد کنند و حکومت جدید به کار خود آغاز خواهد نمود.اعضای حکومت ائتلافی آلمان

انتقاد رهبران احزاب اپوزیسیون از "ماسترپلان" زیهوفر

رهبران احزاب سبزها، دموکرات های آزاد و حزب راستگرای افراطی «بدیل برای آلمان» از موضعگیری جدید هورست زیهوفر برای اتخاذ تدابیر جدی امنیتی در برابر متقاضیان پناهندگی انتقاد کردند.

انالینا بربوک، رهبر حزب سبزها به روزنامه "اوسبورگر الگماینر" (دوشنبه، ۱۲ مارچ) گفت که آیا زیهوفر می‌خواهد وزیر برای همه انسان ها در این کشور باشد، چنانچه شغل جدید او (در مقام وزیر داخله) آن را در نظر گرفته است؟

یورگ مویتن، رهبر حزب افراطی «بدیل برای آلمان» هورست زیهوفر را در این روزنامه، "وزیر اعلانات" نامیده و افزود: «زیهوفر مانند همیشه کلمات میان‌تهی بیان می کند" و نزد هیچ کسی "تفاوت میان حرف و عمل بزرگتر از نزد زیهوفر و حزب سوسیال مسیحی او نیست».

کریستیان لیندنر، رهبر حزب دموکرات های آزاد آلمان شک دارد که وزیر داخله جدید آلمان، حرف هایش را عملی کند. او نیز در روزنامه "اوسبورگر الگماینر" با اشاره به اختلافات قبلی در مورد مساله مهاجرت میان حزب سوسیال مسیحی با حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری انگلا مرکل گفت: «به تازگی آقای زیهوفر از حاکمیت غیر عادلانه حکومت به رهبری انگلا مرکل سخن زد. حالا ما کنجکاو هستیم که او از حرف هایش در کابینه جدید [مرکل] چه خواهد ساخت».

منبع: دویچه وله

 

در همین زمینه