دویچه وله/ ادغام موفق پناهجویان در جامعه آلمان نیازمند طرح جدید می‌باشد.
دویچه وله/ ادغام موفق پناهجویان در جامعه آلمان نیازمند طرح جدید می‌باشد.

نوربرت روتگن، عضو برجسته حزب دموکرات مسیحی آلمان، از وزارت داخله فدرال خواست که طرح جدیدی برای ادغام مهاجران و پناهجویان ایجاد کند. روتگن روند ادغام کنونی را با توجه به ابعاد گسترده مهاجرت پاسخگو ندانست.

نوربرت روتگن، سیاستمدار امور خارجی حزب دموکرات مسیحی آلمان می‌گوید که ادغام موفق پناهجویان و مهاجران در جامعه نیازمند طرحی تازه است. این چهره برجسته جناح سیاسی زیر رهبری انگلا مرکل در گفت‌وگو با روزنامه «ویلت» گفت: «ما با نوع جدیدی از مهاجرت مواجهیم و به این دلیل، نیاز به شیوه جدیدی برای ادغام داریم. شیوه‌های گذشته دیگر بسنده نیستند.»

روتگن در لابه‌لای صحبت‌های خود خواستار پایان بخشیدن به بحث تعلق داشتن و یا نداشتن اسلام به آلمان شد. این موضوع اخیراً پس از آن مطرح شد که هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال، گفت اسلام به آلمان تعلق ندارد. برخی سیاستمداران دیگر به شمول صدراعظم انگلا مرکل در مقابل گفتند که اسلام بخشی از آلمان است.

نوربرت روتگن ادغام را پدیده‌ای دانست که صلح اجتماعی را تضمین می‌کند. این شخصیت سیاسی گفت که زیهوفر می‌تواند «یک طرح مشخص، بلندپروازانه و عملگرایانه را برای ادغام پناهجویان، به ویژه کودکان مسلمان، ایجاد کند.»

روتگن با اشاره به حملات ضد یهودی توسط دانش‌آموزان مسلمان یادآوری کرد که در مکتب‌ها به آموزه‌های دینی و بردباری توجه بیشتری شود. 


 

در همین زمینه