الحاق اعضای خانواده پناهجویان در آلمان کاهش یافته است
الحاق اعضای خانواده پناهجویان در آلمان کاهش یافته است

مجله آلمانی "شپیگل" گزارش داده است که مسئله الحاق اعضای خانواده های پناهجویان باز هم در حکومت ائتلافی آلمان باعث تنش شد. وزارت داخله می خواهد تا بررسی و ارزیابی اسناد، در سفارت های این کشور انجام شود.

مجله "شپیگل" گزارش داده است که وزارت داخله آلمان در طرح خود در مورد الحاق خانواده های پناهجویان، از نمایندگی های دیپلوماتیک در خارج از کشور می خواهد تا واجد شرایط بودن اعضای خانواده های پناهجویان را که می خواهند به آلمان بیایند، ارزیابی کند.

این طرح وزارت داخله آلمان با مخالفت هایکو ماس، وزیر خارجه این کشور از حزب "سوسیال دموکرات" روبرو شده است. به گفته او، ارزیابی واجد شرایط بودن فرد متقاضی، وظیفه "اداره فدرال برای مهاجرت و آوارگان" (بامف) است.

به عنوان مثال، سفارت های آلمان در بیروت و عمان به شدت زیر فشار دوسیه های بیشمار پناهجویانی قرار دارند که می خواهند به خانواده های خود در آلمان بپیوندند؛ بنابراین جایی برای دوسیه های جدید نمی ماند.

مجله "شپیگل" با استناد به اظهارات وزارت خارجه نوشته است که اگر این طرح هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان عملی شود، ماهانه فقط ۲۰ دوسیه برای صدور ویزا بررسی خواهند شد. این در حالی است که پیش از این روی الحاق یک هزار عضو خانواده های پناهجویان طی هر ماه، بین احزاب محافظه کار و سوسیال دموکرات ها توافق شده است.

این مجله همچنان گفته است که حزب "سوسیال دموکرات" گمان می کند که زیهوفر از ظرفیت کاری بخش قنسولی نمایندگی های آلمان خبر دارد، و با این طرح خود می خواهد به طور آگاهانه میزان الحاق اعضای خانواده های پناهجویان را کاهش دهد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، اوایل ماه روان میلادی به اردن سفر کرد و با پناهجویان سوریایی ملاقات نمود. شمار زیادی از پناهجویان در اردن و کشورهای همسایه سوریه زندگی می کنند که قصد دارند تا از آغاز ماه جولای، برای پیوستن به اعضای خانواده های خود در آلمان، درخواست بدهند.

منبع اصلی:

 

در همین زمینه