در این فیلم‌ها، مهاجر جوان با دستان خالی و در فاصله سی ثانیه‌، از بالکن چهار منزل بالا می رود تا کودکی را که تنها با یک دست از بالکن منزل چهارم آویخته بود نجات دهد.
در این فیلم‌ها، مهاجر جوان با دستان خالی و در فاصله سی ثانیه‌، از بالکن چهار منزل بالا می رود تا کودکی را که تنها با یک دست از بالکن منزل چهارم آویخته بود نجات دهد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز دوشنبه ٢٨ می یک مهاجر غیرقانونی تبعه کشور مالی را که با بالا رفتن از یک ساختمان در پاریس، یک کودک را از خطر پائین افتادن نجات داد، به حضور پذیرفت. رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که به این مهاجر شهروندی فرانسوی داده خواهد شد.

مامودو گاساما، مهاجر ٢٢ ساله که بدون سند اقامت در فرانسه زندگی می‌کند، روز یکشنبه هنگامی به « قهرمان» بدل شد که یک کودک معلق مانده از  یک برنده/بالکن را در ساختمانی در پاریس هجدهم از خطر سقوط نجات داد. روز دوشنبه امانوئل ماکرون این مهاجر را به حضور پذیرفت.

رئیس جمهور فرانسه هنگام گفت‌و‌گو با این مهاجر به او گفت: « چون شما کاری استثنایی انجام داده‌اید از همین امروز اسناد قانونی به شما داده خواهد شد و اگر خواسته باشید روند اعطای ملیت را آغاز خواهیم کرد تا در صورت تمایل، شما شهروند فرانسوی شوید.» امانوئل ماکرون در ادامه گفت که پناهجوی مالی به نمونه ای برای میلیون ها مردمی بدل شده است که او را هنگام نجات دادن کودک دیده‌اند و «طبیعی است که ملت فرانسه مرهون او باشد.»


 تویت امانوئل ماکرون:

«آفرین!» امانوئل ماکرون در قصر الیزه اقدام قهرمانانه مامودو گاساما را به او تبریک گفت.

 

اقدام مامودو گاساما که اکنون به «مرد عنکبوتی» معروف شده در تویتر و سایر شبکه‌های اجتماعی مورد تحسین قرار گرفت. روز یکشنبه صدها نفر در یک فراخوان اینترنتی خواهان خواهان اعطای سند قانونی به او شدند. امروز این مهاجر اعلام کرد که میخواهد به عنوان مامور امدادی اطفائیه/ آتش نشانی کار کند.


تویت اداره اطفائیه شهر پاریس: 

«آقای مامودو گاساما ازارزش‌های والای کارمندان آتش نشانی پاریس دفاع می‌‌کند.  ما آماده هستیم از او استقبال کنیم.»

ان هیدالگو، شهردار پاریس نیز با مهاجر مالی تلفنی تماس گرفت و با تحسین از اقدام او نوشت: « آفرین بر مامودو گاساما برای اقدام شجاعانه اش.»


بخشی از تویت شهردار پاریس:

« او به من توضیح داد که یک ماه پیش از مالی به فرانسه آمده تا رویای یک زندگی جدید را برای خودش در اینجا عملی کند. من به او گفتم که اقدام قهرمانانه‌اش نمونه‌‌ای برای تمام شهروندان است و شهر پاریس با تمام قوت از روند اقامت او در فرانسه حمایت خواهد کرد.»

یک اقدام تماشایی

اقدام مامودو گاساما هنگامی خبرساز شد که او روز شنبه گذشته از چندین بالکن یک ساختمان در پاریس هجدهم با شجاعت حیرت آوری بالا رفت تا یک کودک معلق در بالکن طبقه چهارم را از سقوط نجات دهد.

این صحنه تماشایی از سوی رهگذرانی که حیرت زده در خیابان در مقابل ساختمان گرد آمده بودند فیلمبرداری شد. در این فیلم‌ها، مهاجر جوان با دستان خالی و در فاصله سی ثانیه‌، از بالکن چهار منزل بالا می رود تا کودکی را که تنها با یک دست از بالکن منزل چهارم آویخته بود نجات دهد.

او بیست و چهار ساعت بعدتر به رسانه‌هایی که دنبال او رفتند گفت: « من کسانی زیادی را دیدم که فریاد می‌زدند و موتر‌ها هم هارن می کردند. به سرعت رفتم ببینم چگونه می توان کودک را نجات داد و موفق شدم از برنده بالا بروم و خدا را شکر، او را نجات بدهم.»

مهاجر جوان در ادامه با هیجان گفت:« هنگام نجات دادن کودک ترسیده بودم و بعد وقتی رفتیم به سالون، شروع به لرزیدن کردم. نمیتوانستم روی پا بایستم و مجبور به زمین نشستم.»

بر اساس نخستین تحقیقات، پدرو مادر کودک هنگام این حادثه در منزل نبودند. پدر کودک که متولد سال ١٩٨١ است پیشینه قضایی ندارد اما به دلیل « گریز یک تن از والدین از مسئولیت های قانونی‌اش» تحت نظارت قرار داده شده است. در این میان، با تصمیم دادستان، کودک به یکی از مراکز اجتماعی سپرده شده است. منابع قضایی گفته‌اند که مادر این کودک هنگام حادثه در پاریس حضور نداشته است. |
ا 


 

در همین زمینه