عکس از دویچه وله/ پولیس آلمان و اتریش کنترول مرزی میان این دو کشور را تشدید می‌کند.
عکس از دویچه وله/ پولیس آلمان و اتریش کنترول مرزی میان این دو کشور را تشدید می‌کند.

اداره‌های مسئول مرزی آلمان و اتریش در نظر دارند که کنترول در مرز میان این دو کشور را شدت بخشند. این اقدام به دلیل مبارزه با اعمال جنایی و مهاجرت غیرقانونی روی دست گرفته می‌شود.

خبرگزاری آلمان (دی پ آ) گزارش داده است که آلمان و اتریش مصمم اند که کنترول مرزی را تشدید کنند. قرار است سر امروز (جمعه) پولیس فدرال آلمان و اتریش همراه با پولیس ایالتی بایرن، برای نخستین بار در خط مرزی به گشت‌زنی بپردازند.

این برنامه همچنان در نظر دارد که رفت و آمد قطارها را نیز زیر مراقبت جدی قرار بدهد.

توماس بوروویک، سخنگوی اداره پولیس فدرال در شهر مونشن گفته است که آنان به گونه دقیق قطارهای باربری را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بوروویک افزود: «با این اقدام می‌خواهیم که از ورود افراد غیرقانونی خطرناک به وسیله قطارهای باربری در مراحل ابتدایی جلوگیری نماییم و مانع وقوع حوادث گردیم. مهاجرین همیشه خود را در معرض خطر قرار می‌دهند و حیات خود را به بازی می‌گیرند.»

در سال گذشته، پولیس شهر مونشن حدود یک هزار پناهجو را از قطارهای باربری پیدا کرد. این پناهجویان در بخش‌های مختلف قطارها خود را پنهان کرده بودند و تلاش داشتند که به سفر غیرقانونی خود ادامه بدهند.

این در حالیست که آمار پناهجویان و مهاجرین در مرز میان آلمان و اتریش در سال جاری کاهش داشته است. در سال ۲۰۱۷، حدود ۱۴ هزارو ۶۰۰ تن به گونه غیرقانونی از این مسیر عبور کرده بودند که از این میان، ۷۲۰۰ تن مجبور به بازگشت شده اند. در چهار ماه نخست امسال، این رقم به ۳۸۰۰ رسیده بود که حدود ۲۱۰۰ تن آنان  پس فرستاده شدند.

موارد استثنایی

یواخیم هرمن، وزیر داخله ایالت بایرن ماه گذشته گفت که تشدید و افزایش کنترول مرزی همچنان برای مبارزه با جرم و جنایت، و تروریسم ضروری است.

در حوزه شینگن که بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان و اتریش شامل آن هستند، کنترول مرزی فقط در موارد استثنایی و یا به صورت موقتی انجام می شود.

با این حال، آلمان در ماه سپتمبر سال ۲۰۱۵، همزمان با آغاز بحران بزرگ مهاجرت، ایستگاه های بازرسی را در مرز خود با اتریش بار دیگر فعال کرد. اگر چه قرار بود کنترول موقتی مرزهای آلمان روز ۱۲ ماه می به پایان برسد، با آن هم هورست زیهوفر وزیر داخله آلمان در ماه اپریل اعلام کرد که او می‌خواهد تا کنترول مرزها تمدید شود.

اتریش، فرانسه، دنمارک، سویدن و ناروی از جمله دیگر کشورهای حوزه مسافرت آزاد شینگن هستند که کنترول موقتی مرزهای خود را به اجرا درآورده اند.

 

در همین زمینه