عکس از آرشیف دویچه وله/ گروهی از پناهجویان سوار بر یک قایق در بحیره مدیترانه.
عکس از آرشیف دویچه وله/ گروهی از پناهجویان سوار بر یک قایق در بحیره مدیترانه.

یک قایق حامل گروهی از مهاجرین در سواحل یمن واژگون شد. گفته می‌شود که در این حادثه دست کم ۴۶ تن جان باخته اند.

سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام) گزارش داده است که در نتیجه غرق شدن یک قایق در سواحل یمن، ۳۷ مرد و ۹ زن جان باخته اند. به بیان این سازمان، قایق حامل گروهی از مهاجرین به دلیل برخورد با امواج بلند آب به این سرنوشت دچار شده است. گفته می‌شود که قربانیان، شهروندان ایتوپیا بوده اند و هنوز ۱۶ سرنشین دیگر این قایق ناپدید هستند.

قاچاقبران انسان حدود ۱۰۰ تن را در قایق یادشده جا داده بودند و قصد داشتند که آنان را باعبور از یمن، برای کاریابی به کشورهای های خلیج برسانند. سازمان بین المللی مهاجرت گفته است که این قایق در طول شب، در حرکت بوده و اندکی قبل از رسیدن به سواحل یمن، امواج بلند آب آن را سرنگون کرده است.

یافته‌ها نشان می‌دهند که برای سرنشینان این قایق پیش از سفر، واسکت‌های نجات داده نشده است. با آگاهی از واژگونی این کشتی، کارمندان سازمان بین المللی مهاجرت برای نجات غرق شدگان دست به کار شده اند.

این واقعه در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته نیز یک کشتی حامل مهاجران در نزدیکی سواحل تونس در آب غرق گردید. بر بنیاد گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، در نتیجه واژگون شدن این کشتی ۱۱۲ تن جان باخته و ۶۸ تن دیگر آنان از مرگ نجات یافتند. سازمان ملل این حادثه را یکی بدترین وقایع در سال جاری عنوان کرده بود.

 

در همین زمینه