عکس از دویچه وله/ پارلمان آلمان سه ماموریت خارجی ارتش آلمان را تمدید کرد.
عکس از دویچه وله/ پارلمان آلمان سه ماموریت خارجی ارتش آلمان را تمدید کرد.

ارتش آلمان می‌گوید که از آغاز ماموریت "صوفیا" تا به حال توانسته است که ۱۴۰ مظنون به قاچاق انسان را بازداشت کند. پارلمان این کشور حالا "صوفیا" و دو ماموریت دیگر ارتش آلمان را در خارج از این کشور تمدید کرد.

پارلمان آلمان سه ماموریت ارتش را برای یک سال دیگر تمدید کرد. این ماموریت‌ها در سواحل لیبیا و لبنان به هدف مبارزه با قاچاقبران انسان و اسلحه به پیش برده می‌شوند. از جانب دیگر، سربازان آلمانی می‌توانند به گونه تغییرناپذیر در کوزوو هم ماموریت تامین صلح خود را ادامه دهند.

ماموریت کوزوو که "کوزوو فورس" نامیده می‌شود یکی از برنامه‌های تامین صلح به رهبری پیمان اتلانتیک شمالی ناتو است که از ۱۹ سال به این طرف به پیش برده می‌شود. در این ماموریت نیروهای آلمانی از گذشته ها تا به حال نقش گرفته اند. حالا قرار است انجام ماموریت (توافقنامه صلح ۱۹۹۹) با استقرار حدود ۸۰۰ نیروی تازه این کشور ادامه یابد. در حال حاضر، ۴۰۰ سرباز آلمانی در کوزوو حضور دارند.عکس از آرشیف دویچه وله/ سرباز آلمانی را در ماموریت کوزوو نشان می‌دهد.

نقش ۲۵ کشور در ماموریت "صوفیا"

قرار است نیروهای تازه نفس ارتش آلمان در پیشبرد ماموریت "صوفیا" که بخشی از تعهد اتحادیه اروپا دانسته می‌شود، نقش بگیرند. مسیر بحری میان لیبیا و ایتالیا یکی از راه‌های عمده پناهجویان و مهاجرینی که اروپا می‌روند، پنداشته می‌شود. در کنار آموزش نیروهای بحری لیبیا، برنامه نجات پناهجویان در بحر هم بخشی از وظایف اتحادیه اروپا دانسته می‌شود.

در حال حاضر، حدود ۱۰۰ سرباز آلمانی در ماموریت "صوفیا" نقش دارند. قرار است حضور این سربازان تا ۹۵۰ تن افزایش یابد. در مجموع ۲۵ کشور اروپایی در انجام ماموریت یادشده با گماشتن ۱۲۰۰ سرباز و کارمند ملکی سهم دارند.

 نیروهای ارتش آلمان در سواحل لبنان، زیر چتر ماموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان (یونیفیل)، حضور دارند. آنان در نظر دارند که به گونه ویژه، در برابر قاچاق اسلحه ملیشه‌های حزب الله لبنان مبارزه کنند. در این محل، ۱۲۰ سرباز آلمانی مستقر هستند. دستور تازه پارلمان آلمان حالا فرستادن ۳۰۰ سرباز را به این منطقه ممکن می‌سازد.

 

در همین زمینه